KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 14488017
nr 1448 8017
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsningar, 2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), oramade lösa blad. Signerade. Bladets mått: 54x40 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 14 februari 2022
kl 18:10:06
11/2 08:53:25
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis